נפגעתם עקב תאונת עבודה? בואו למצות את זכויותיכם. פנו עוד היום לקבלת סיוע על ידי עורך דין תאונת עבודה המתמחה בתביעות כנגד הביטוח הלאומי, מעבידים וחברות ביטוח בכדי לקבל פיצויים מקסימליים עבור הנזק שנגרם לכם.

חושבים שנפגעתם עקב תאונת עבודה או מחלת מקצוע? הגעתם למקום הנכון. שאלות רבות עולות במקרה בו נפגע עובד בזמן עבודתו למשל: האם המקרה שלי הנו בגדר תאונת עבודה? איך מגישים תביעה בגין תאונת עבודה? איך בוחרים עורך דין תאונת עבודה? ועוד שאלות רבות.

שגרת החיים כוללת עבודה אשר במסגרתה לעתים קיימות סכנות, בין אם אלה סכנות היום-יום ובין אם אלה סכנות הנוצרות מעצם התפקיד. במקרה בו נפגעתם במהלך עבודתכם, עלולה פגיעה זו לעלות בגדר תאונת עבודה.

עיקר תפקידו של עורך דין תאונת עבודה הנו לבחון לעומק את מקרה הפגיעה שלכם, לייצג אתכם כדין ובמקצועיות באפשרויות התביעה השונות ולהשיג עבורכם את גובה הפיצויים המקסימליים.

מה הם אפשרויות התביעה של עורך דין תאונת עבודה?

לעורך דין תאונת עבודה ישנם 3 יעדי תביעה שמהם ניתן לתבוע את הפיצויים עבורכם. לעתים הפיצויים הנם מצטברים ולעתים יש לקזז את הפיצוי שנתקבל מנתבע אחד כנגד הפיצוי שנתקבל מנתבע אחר.

תביעת נזיקין כנגד המעסיק:

על פי חוק, ישנה חבות מעביד בהיבט של סביבת עבודה בטוחה, הדרכות העובדים והטמעת כללי בטיחות. מעביד שלא מילא חובתו וכתוצאה מכך נגרמה פגיעה לעובד – הוא יעד לתביעה. במקרה כזה, ניתן לפנות בתביעת נזיקין אשר תוגש על ידי עורך דין תאונת עבודה כנגד המעביד. בתביעה זו יעלו טענות המתייחסות לנוהלי עבודה אותם הנהיג המעביד, לאופן קיום הדרכות בטיחות לעובדים ועוד. בתביעת נזיקין ניתן לתבוע ראשי נזק ייחודיים ורבים כדוגמת כאב וסבל והוצאות רפואיות בהווה ובעתיד, אשר לא ניתן לתבוע בהליכים מול ביטוח לאומי או במסגרת תביעה חוזית של אובדן כושר עבודה.

תביעה כנגד חברת הביטוח:

עובדים רבים במשק מבוטחים כיום בביטוחי חיים הכוללים ביטוח "אובדן כושר עבודה" ו"נכות מתאונה". פוליסות "אובדן כושר עבודה" מתייחסות למקרים בהם אובדן כושר עבודה הנו בשיעור של 75% אשר נקבע על ידי ועדה רפואית של החברה המבטחת. עם זאת, ביטוחי חיים כוללים גם ביטוח "נכות מעבודה", כאשר הפוליסה מגדירה מהו הפיצוי בגין 100% נכות (הפיצוי המקסימלי) והמבוטח יקבל תשלום בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לו על ידי הועדה הרפואית. לדוגמא: אם בפוליסת "נכות מעבודה" הפיצוי לנכות של 100% הינו 10,000 ₪ לחודש, עובד שנקבעו לו 20% נכות יהיה זכאי לתשלום חודשי בסך של 2,000 ₪.

תביעה כנגד הביטוח הלאומי:

הביטוח הלאומי אמור לפצות כל אובדן הכנסה שנגרם עקב תאונת עבודה. במקרה זה צריך העובד להגיש תביעה לביטוח הלאומי להכרה בפגיעתו "כפגיעה בעבודה" ו/או "תאונת עבודה".

מה הם התנאים להכרה "כפגיעה בעבודה" או "תאונת עבודה"?

המוסד לביטוח לאומי יבדוק:

  • האם הפגיעה אכן נעשתה במהלך העבודה.
  • האם הפגיעה נעשתה עקב העבודה.

במידה ומקרה הפגיעה יענה על שני תנאים מצטברים אלה, תוכרז הפגיעה כתאונת עבודה. במקרה כזה, ישולמו תחילה דמי פגיעה המשולמים עד 90 ימים בהם היה העובד בחופשת מחלה.

לאחר מכן, במידה והפגיעה הגופנית עדיין קיימת, יוזמן העובד לוועדה רפואית, שם יפגוש אנשי מקצוע אשר יקבעו את נכותו. במקרים רבים, תיקבע נכות זמנית למשך שנה, כאשר בשלב מאוחר יותר תיקבע נכות לצמיתות. הפיצוי לו יהיה זכאי העובד שנפגע נגזר מאחוזי הנכות הרפואית שתקבע לו הועדה הרפואית.

בחירה נכונה של עו"ד תאונות עבודה

נזיקין ופגיעות עבודה כתחום עיסוקו העיקרי של עורך הדין

חשוב מאוד לבדוק האם מדובר בעורך דין המתמחה בנזיקין ובפגיעות עבודה, בעל ידע וניסיון רב בתביעות מול הגורמים השונים: המוסד לביטוח לאומי, תביעות כנגד מעבידים וחברות ביטוח. עורכי דין רבים בישראל אינם מתמקדים בתחום ספציפי ועוסקים בתחומים שונים. עיסוק בתחומי משפט שונים עלול להוביל לחוסר מקצועיות וידע לקוי של עורך הדין בתחום בו אתם רוצים לתבוע – תחום הנזיקין.

הימנעו ממצב של ניגוד עניינים

יש לבדוק כי עורך דין תאונות עבודה אשר אתם בוחרים בו אינו מייצג גם חברות ביטוח. דבר זה עלול להוביל למצב של ניגוד עניינים.

הוותק של עורך דין תאונות עבודה

כמו בכל תחום, לניסיון יש משמעות. הוותק של עורך דין תאונת עבודה הנו דבר חשוב ועיקרי. חשוב לבדוק כי עורך הדין בעל ניסיון בתביעות נזיקין כנגד הביטוח הלאומי, חברות ביטוח ומעבידים שכן, עורך דין תאונת עבודה בעל וותק ידע לנהל את התביעה על הצד הטוב ביותר ולהשיג עבורכם את הפיצויים מקסימליים.

האם יש המצלות או השמצות כלפי עורך הדין?

בעת בחירת עו"ד תאונות עבודה חשוב לבדוק האם קיימות המלצות או השמצות כלפי אותו עורך דין. בנוסף, קיומו של אתר אינטרנט מראה הרבה על אופי המשרד, שם תוכלו לראות את הצוות המקצועי ועורכי הדין הנותנים את שירותם.

היכרותו של עורך דין תאונת עבודה עם תחום הרפואה

רצוי כי עורך דין תאונת עבודה יהיה בעל ידע בסיסי בתחום הרפואה, שכן מדובר בנזקי גוף. תפקידו של עורך דין תאונת עבודה, בין היתר, הוא להעריך את נזקו של הנפגע בין אם זה מבחינה ראשונית ובין אם זה בהתקשרות עם רופא מומחה/רופא תעסוקתי אשר נותן חוות דעת.

ייעוץ והכוונה לאורך כל הליך התביעה

נדרש כי עורך דין תאונת עבודה יהיה אקטיבי במהלך התביעה, יעדכן אתכם בהתקדמות ההליך ולא רק ינהל אותה.

עשו בחירה נכונה

רצוי כי עורך הדין הנבחר יהיה בעל ידע מעמיק וניסיון רב בתחום. זכרו, בחירת עורך דין תאונת עבודה הנה בעלת השפעה ישירה על טיב התביעה ועל סכום הפיצויים אשר יינתנו לכם.