במדינת ישראל פועלים עורכי דין רבים אשר מתמחים בנושאים שונים ולעתים עולה קושי לבצע בחירה נכונה. לכן, ישנן כמה נקודות חשובות שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים עו"ד לתביעה בגין תאונת עבודה.

בחירת עו"ד תאונות עבודה אינה משימה קלה אשר בחירה כושלת עלולה לפגוע בסיכויי הצלחת התביעה. הבעיה נובעת מריבוי עורכי דין והמשרדים הקיימים. נפגעת עקב תאונת עבודה? לאילו דברים חשוב לשים דגש בכדי לבצע את הבחירה הנכונה?

וותק ומקצועיות בתחום תאונות עבודה

  • בדקו אם עורך הדין אליו פניתם הוא עורך דין המתמחה בתביעות בגין תאונת עבודה. מומלץ לפנות לעורך דין אשר תחום עיסוקו המרכזי הוא בענייני תאונות עבודה, מכיוון שעורך דין תאונת עבודה בחיפה העוסק רק בתחום זה, לרוב יהיה מנוסה ובעל ידע רב בנושא. כך תוכלו להגיע לפתרון משפטי מהיר יותר ולממש את זכויותיכם בצורה המיטבית. מצד שני, עורך דין העוסק בתחומים שונים לא יהיה בקיא ומעודכן כל הזמן, מפני שסביר שלא יתעדכן בכל המאמרים היוצאים בתחום זה ובכל פסקי הדין והתקדימים הרלוונטיים לעניינכם, כך שתוצאות המשפט עלולות להיות פחות טובות עבורכם ואולי אף לגרום נזק. לכן, אם חוויתם תאונת עבודה, כדאי לפנות לסיוע של עורך דין תאונת עבודה העוסק בתחום זה בלבד.
  • כאשר אתם פונים למשרד עורכי דין תאונות עבודה, יש לבדוק האם המשרד עובד רק עם אנשים שנפגעו בתאונת עבודה או שהוא מייצג גם חברת ביטוח מסוימת. מצב כזה עלול להביא לניגוד אינטרסים ולתוצאות פחות טובות במשפט.
  • במקרה של תאונת עבודה התביעה היא לא רק נגד הביטוח, אלא גם מול המוסד לביטוח הלאומי. יש לבדוק אם עו"ד תאונות עבודה אליו פניתם מנוסה גם בייצוג מול הביטוח הלאומי.
  • כמו בתחומים רבים, גם פה לניסיון יש משמעות. כדאי לבדוק מהו הוותק של עורך הדין אליו פניתם. קיים הבדל בין עורך דין תאונת עבודה בחיפה אשר מתמחה בתחום שנתיים לאחד המתמחה בו עשר שנים.
  • עו"ד תאונות עבודה, חשוב שיכיר את גוף האדם בכלל ואת מערכת התנועה בפרט. תוכלו לשאול אותו מספר שאלות בנושא כדי לראות אם יש לו ידע מספיק.

משרד קטן או גדול?

במשרדי עורכי דין גדולים פועלים גם מספר רב של מתמחים ועורכי דין צעירים ופחות מנוסים, וסביר להניח שהם יבצעו את העבודה על התיק שלכם. לכן, אם אתם פונים למשרד גדול, בדקו לעומק מי יהיה עורך הדין אשר עתיד ייצג אתכם. במשרדי עורך דין תאונת עבודה בחיפה קטנים בדרך כלל היחס אישי יותר ועורך הדין הבכיר הוא זה שיטפל בתיק שלכם וייצג אתכם מול הגופים הרלוונטיים.

המלצות

הדרך הטובה ביותר היא לקבל המלצות מלקוחות שנפגעו עקב תאונת עבודה, כבר טופלו באותו מקום והם מרוצים מהייצוג אותו קיבלו.

דרך נוספת היא באמצעות האינטרנט, שם ניתן למצוא המלצות או השמצות. בשני המקרים ייתכן שהתגובות אינן מהימנות, אך על עו"ד תאונות עבודה שתמצאו עליו רק השמצות כדאי לבצע בדיקה נוספת. בנוסף, בדקו את אתר האינטרנט של עורך הדין עצמו, זה יוכל לעזור לכם להתרשם מעורך הדין ומצוות המשרד.

יחסי אנוש, אינטואיציה ושירות מקצועי

מומלץ להיפגש עם עו"ד תאונות עבודה, לראות מי הוא, לשוחח עמו ולבחון את כושר הביטוי שלו. כך תוכלו לדעת כיצד הוא "מוכר" את עצמו ולקבל אינדיקציה על יכולת ההצגה שלו בבית המשפט. עו"ד תאונות עבודוה אשר כושר הביטוי שלו לא יספק אתכם כבר בשלב השיחה ביניכם, סביר להניח שלא יהיה מקצועי מספיק גם בייצוג התביעה מול הגופים השונים כגון המוסד לביטוח לאומי ובית המשפט.

תפקידו של עורך דין תאונות עבודה הוא לתת לכם שירות מקצועי. עליו להיות סבלני לשאלותיכם, לספק תשובות ברורות על מהלך התביעה ולצייד אתכם בכל המידע הנדרש. עליכם לסמוך על האינטואיציה שלכם: אם אחרי שפגשתם עו"ד תאונות עבודה ההרגשה הפנימית שלכם אינה טובה בקשר אליו, אל תחתמו על דבר והמשיכו לחפש.

בחירת עורך דין תאונת עבודה בחיפה הנה מורכבת ובעלת השפעה רבה על טיב השירות וסיכויי הצלחת התביעה. ישנם מספר גורמים אשר חשוב לבדוק בעת הבחירה: וותק, מקצועיות וניסיון בתחום תאונות עבודה, גודל המשרד, המלצות ויחסי אנוש. עם זאת במישור האישי, ניתן ללכת עם תחושת הלב והאינטואיציה, חשוב כי תהיה כימיה ביניכם לבין עורך הדין אשר עתיד לטפל בתביעה שלכם.